KULTURA / Výstavy

Popis:
4.10.2018

Výstava přibližuje postavení a význam postavy Kašpárka v českém loutkovém divadle

PRACHATICE

Kašpárek, či také Pimprle, příbuzný německého Hanswursta, anglického Punche, italského Pulcinelly a především vídeňského Kasperla, nesměl chybět od poloviny 19. století téměř v žádné loutkové hře. Nyní jsou k vidění na výstavě Historického muzea v Prachaticích.

Výstava v Muzeu české loutky a cirkusu přibližuje postavení a význam postavy Kašpárka v českém loutkovém divadle, připomíná mimo jiné jeho předchůdce i polemiky „Kašpárek ano či ne“.

Z divadla Říše loutek se do Prachatic přestěhovaly loutky Vojtěcha Suchardy či Bohumíra Koubka, rozličné kostýmy pro Kašpárka, k vidění je sada fotografií Suchardova Kašpárka v různých kostýmech, plakáty, reklamní a propagační tisky s motivem Kašpárka či vitráž z roku 1928.

Kašpárka muzeum ukazuje v kontextu dalších komických figur, které se vyskytovaly v repertoáru Říše loutek: vystaveny tak jsou také loutky paňáců, Flika a Floka, Náciho, postaviček z varieté zvaných Bum a Bác a další.

Výstavu můžete navštěvovat do 21. října.

Autor / zdroj: nm.cz

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Jihočeský kraj chce zvýšit bezpečnost na silnicích. Policii daroval laserové rychloměry

Jihočeský kraj chce v regionu snížit počet dopravních nehod s často fatálními následky. Policii České republiky proto daroval dva laserové rychloměry,

Post

Jihočeští silničáři už spotřebovali více posypu, než za celou loňskou zimu

Více posypových materiálů než za celou minulou zimní sezónu spotřebovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje od listopadu 2018 do začátku února 2

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA