KULTURA / Výstavy

Popis:
4.10.2018

Výstava přibližuje postavení a význam postavy Kašpárka v českém loutkovém divadle

PRACHATICE

Kašpárek, či také Pimprle, příbuzný německého Hanswursta, anglického Punche, italského Pulcinelly a především vídeňského Kasperla, nesměl chybět od poloviny 19. století téměř v žádné loutkové hře. Nyní jsou k vidění na výstavě Historického muzea v Prachaticích.

Výstava v Muzeu české loutky a cirkusu přibližuje postavení a význam postavy Kašpárka v českém loutkovém divadle, připomíná mimo jiné jeho předchůdce i polemiky „Kašpárek ano či ne“.

Z divadla Říše loutek se do Prachatic přestěhovaly loutky Vojtěcha Suchardy či Bohumíra Koubka, rozličné kostýmy pro Kašpárka, k vidění je sada fotografií Suchardova Kašpárka v různých kostýmech, plakáty, reklamní a propagační tisky s motivem Kašpárka či vitráž z roku 1928.

Kašpárka muzeum ukazuje v kontextu dalších komických figur, které se vyskytovaly v repertoáru Říše loutek: vystaveny tak jsou také loutky paňáců, Flika a Floka, Náciho, postaviček z varieté zvaných Bum a Bác a další.

Výstavu můžete navštěvovat do 21. října.

Autor / zdroj: nm.cz

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Na vítěze umělecké soutěže k 30. výročí pádu železné opony čeká 20 tisíc eur

Jihočeský kraj a spolková země Horní Rakousko vyhlašují otevřenou uměleckou soutěž k 30. výročí pádu železné opony. Společný projekt je dotován celko

Post

Jihočeský kraj chce zvýšit bezpečnost na silnicích. Policii daroval laserové rychloměry

Jihočeský kraj chce v regionu snížit počet dopravních nehod s často fatálními následky. Policii České republiky proto daroval dva laserové rychloměry,

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA