SPORT / Hokej

15.4.2019

Budějovice padly s Chomutovem a přišly o poslední naději na postup

ČESKÉ BUDĚJOVICE / CHOMUTOV

Jihočeši museli od první třetiny dotahovat náskok soupeře, když se trefil Štich. Vedení soupeře navýšili Flemming s Klhůfkem, čímž si hosté zajistili plný počet bodů. O jedinou přesnou trefu domácích se zasadil Václav Karabáček.

V brance Motoru dostal příležitost Jan Strmeň, v sestavě naopak chyběli útočníci Bradley, Endál i Čermák. Soupeř přijel v brance s Kanaďanem Petersem, v útoku chyběla hlavní opora Vladimír Růžička mladší. V šesté minutě už část Budvar arény zvedala ruce nad hlavu, když z pravé strany střílel Václav Karabáček. Střela sice rozvlnila síť, jenže puk letěl do branky jen z boku a radost domácích příznivců tak byla předčasná. O pár chvil později měli domácí štěstí, když Marek Tomica trefil z ideální pozice jen tyčku. V deváté minutě šli Piráti do vedení. Od modré napřáhl David Štich a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Vedení mohl navýšit Petr Koblasa, když uháněl sám na Strmeně. Nezakončil ale přesně a stav zůstal stejný.

Na začátku druhé třetiny měl Motor možnost přesilové hry, ale nedokázal ji proměnit a nadále prohrával. Po půlce hry ukázal svou dravost Martin Beránek, který v neděli slavil osmnácté narozeniny. Zkusil překvapit Peterse, ale neuspěl. Do dvoubrankového vedení šli Severočeši v 37. minutě. Rychlou střelou švihem to zkusil obránce Flemming a jeho pokus doletěl až do sítě – 0:2.

Špatná produktivita budějovických hokejistů pokračovala nadále. Svými pokusy se neprosadili ani nejzkušenější hráči domácích Kutlák se Šimánkem. Kanaďan Peters stále držel čisté konto a hlídal svému týmu vedení. Třetí branka přišla znovu do branky domácích. Po zákroku Strmeně se kotouče ujal Pavel Klhůfek a dorazil ho do odkryté klece – 0:3. Alespoň snížit mohl Zdeněk Doležal, ale na jeho rychlý pokus se dokázal Peters přemístit a vyrazit ho. V závěru měl Motor přesilovku pět na tři a trenér Václav Prospal odvolal i brankáře. To se vyplatilo, protože z dorážky se trefil Václav Karabáček - 1:3. To bylo z obou stran vše, Chomutov bral všechny body.

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 57. Karabáček (Pýcha, M. Novák) - 9. Štich (Chlouba, Chrpa), 37. Flemming (Chlouba), 53. Klhůfek (Jank, Sklenář)
Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Tošenovjan
Vyloučení: 2:6