AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ingimage / Leviathan
13.5.2020

Strážníci dopadli pachatele krádeže několika jízdních kol

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Krádež několika kol v hodnotě téměř 30 tisíc korun neprošla dvaadvacetiletému pachateli z Jindřichohradecka. Svědkem jeho počínání byla totiž městská kamera.

Zásah strážníků na sebe nenechal dlouho čekat. Strážníci muže i s dvěma odcizenými bicykly předali do rukou policistů. Za přečin krádeže v době nouzového stavu hrozí dvaadvacetiletému muži trest odnětí svobody až na dobu 8 let.

V úterý 12. května krátce před druhou hodinou ranní spatřil operátor městského kamerového systému na Husově třídě muže, který právě poškozoval dopravní značku. Značku se mu podařilo vyvrátit a pohodit ji na zem. Poté nasedl na jízdní kolo a odjížděl do ulic Pražského předměstí.

V té době se již po stopách cyklisty vydaly hlídky městské policie. Strážníkům se podařilo muže na jízdním kole odpovídajícího popisu zastavit nedaleko. Mladý muž u sebe neměl žádné osobní doklady, navíc se snažil pro strážníky vytvořit si smyšlenou totožnost. Nakonec však šel s pravdou ven.

Jak se ukázalo, dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka měl v úterý ráno na svědomí kromě poškozené dopravní značky hned tři krádeže jízdních kol v hodnotě téměř 30 tisíc korun.

Strážníci předali muže i s dvěma jízdními koly do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR – město v ulici Tř. 28. Října.

 

Autor / zdroj: Věra Školková

DALŠÍ ČLÁNKY

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Sedmý den v řadě na jihu Čech žádný nový případ, uzdravených už je 121

Už sedmý den v řadě nezaznamenali hygienici na jihu Čech žádný nový potvrzený případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Jejich statistiky navíc v úterý vy

DNES SE STALO

HISTORIE29. května 1453

turci v čele se sultánem Mehmedem II. dobyli Konstantinopol – Byzantská říše zanikla. (Toto datum je některými historiky považováno za konec středověku.)

VĚDA29. května 1914

chemická abeceda dostala české koncovky navržené Emilem Votočkem a Alexandrem Sommerem-Baťkem.

VĚDA29. května 1919

Arthur Eddington při zatmění Slunce poprvé testoval platnost všeobecné teorie relativity.

POZVÁNKA OBRAZEM