AKTUÁLNĚ / Krimi

Prachatická nemocnice rozšířila centrální jednotku intenzivní péče a navýší počet ortopedických operací
Nový intermediální pokoj pro centrální a ortopedickou jednotku intenzivní péče.  
Autor / zdroj foto: Kateřina Koželuhová

Prachatice

Prachatická nemocnice v úterý 14. února 2023 za přítomnosti hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a dalších hostů slavnostně otevřela nový intermediální pokoj pro centrální a ortopedickou jednotku intenzivní péče.

Nově vybudovaná OTO JIP má 5 lůžek a její provoz bude od pondělí do pátku zajišťovat tým sester. Lékařsky bude centrální OTO JIP zastřešovat primář ortopedického oddělení MUDr. Martin Stárek.

Stavební práce probíhaly ve 2 etapách. V létě 2022 během modernizace operačních sálů došlo k oddělení jednotky intenzivní péče od sálů. V prosinci loňského roku a v lednu roku 2023 došlo k dokončení stavebních prací, vzduchotechniky, elektroinstalací, přívodů medicinálních plynů, montáži vybavení atd. Celou stavbu řídila stavební společnost Sabbia Prachatice. Celkové náklady na vybudování zcela nové ortopedické JIP dosáhly výše 7 milionů korun, z toho 1 milion stálo přístrojové vybavení.

Jak zdůraznil předseda představenstva Nemocnice Prachatice, a.s. Ing. Michal Čarvaš, MBA, před covidovou pandemií se v prachatické nemocnici operovalo standardně 6 kloubních náhrad (TEP = totální endoprotéza) týdně a za rok se zvládlo kolem 200 výkonů. Po zklidnění koronavirové situace se tyto operace navýšily nejprve na 8, posléze na 10 týdně a za rok 2022 v Prachaticích odoperovali rekordních 342 TEP operací. „Od března letošního roku máme připravený program na 12 operací endoprotéz týdně a s panem primářem máme stanovený cíl překročit 400 operací TEP za celý rok. Tím by se povedlo snížit výrazně čekací dobu, která je dnes kolem 1,5 roku, když máme zhruba 700 pacientů na čekacím listu“, doplnil Ing. Čarvaš.

Autor / zdroj: Kateřina Koželuhová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.