EKONOMIKA / Práce a kariéra

Nemocnice Prachatice a.s. rozšiřuje svůj motivační program a navyšuje náborové příspěvky
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

Prachatice

Nemocnice Prachatice, a.s. hledá lékaře a lékařky internisty a gynekology. Mohou získat dotaci od Jihočeského kraje až 1,5 milionu a náborový příspěvek až 300 tisíc korun. Prachatická nemocnice rozšiřuje svůj motivační program a navyšuje náborové příspěvky nejen pro lékaře, ale také absolventy i perioperační sestry.

V únoru byl schválen Zastupitelstvem Jihočeského kraje dotační program Dostupná zdravotní péče v Jihočeském kraji pro rok 2023. Cílem dotačního programu je finanční podpora lékařů požadovaných odborností k nástupu do nemocnic Jihočeského kraje. Prachatická nemocnice získala možnost příspěvku až 1.500.000 Kč na lékaře na dvě pozice, a to na obsazení pozic atestovaných lékařů na interním a gynekologicko-porodnickém oddělení. Příspěvek se skládá z motivačního bonusu ve výši 600 tisíc Kč a příspěvku na úhradu nákladů spojených s bydlením ve výši max. 900 tisíc Kč. Dotace bude poskytována postupně v průběhu 5 let. Pomocí dotačního programu se již v prachatické nemocnici podařilo obsadit pozici primáře na gynekologicko-porodnickém oddělení.

Kromě uvedené dotace podpoří Nemocnice Prachatice, a.s. ze svých zdrojů formou náborového příspěvku až 300.000 Kč atestované lékaře na dalších vybraných pozicích. Jedná se o lékaře na interní oddělení (se specializovanou způsobilostí v oboru vnitřní lékařství nebo kardiologie, nefrologie, gastroenterologie, diabetologie či imunologie), chirurgii, ARO, dětské oddělení a gynekologicko-porodnické oddělní.

Pro mladé lékaře-absolventy je pak připraven náborový příspěvek ve výši až 150.000 Kč a zajištěna možnost specializačního vzdělávání ve vybraných oborech. Lékaři mají možnost se ubytovat ve služebních bytech v areálu nemocnice, umístit své děti do nemocniční školky s prodlouženou pracovní dobou, čerpat benefitní příspěvky na zdraví, sport a kulturu či získat nadprůměrné mzdové ohodnocení. Průměrná mzda lékaře v prachatické nemocnici (včetně absolventů) v roce 2022 činila 124.584 Kč.

Současně hledáme i nové kolegyně na pozici perioperační sestry. I zde je vypsán náborový příspěvek, který u sálové sestry činí 100.000 Kč. Průměrná mzda perioperační sestry v prachatické nemocnici (včetně přesčasové práce) v r. 2022 činila 75.376 Kč.

Zájemci se mohou hlásit personálnímu úseku na personalni@nempt.cz nebo získat více informací na www.nempt.cz.

Autor / zdroj: Kateřina Koželuhová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.