Zpravodajství

Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Nemocnost v Jihočeském kraji přestala klesat, nejvíce rostla na Českokrumlovsku a Českobudějovicku
Jihočeský kraj
V osmém týdnu roku 2023 se zastavil pokles nemocnosti v Jihočeském kraji. Počet akutních respiračních infekcí ve srovnání s předcházejícím sedmým týdnem vzrostl o 12,4 procenta na 1 478 případů na sto tisíc obyvatel kraje, největší nárůst byl mezi školáky a středoškoláky.
Prachatická nemocnice rozšířila centrální jednotku intenzivní péče a navýší počet ortopedických operací
Prachatice
Prachatická nemocnice v úterý za přítomnosti hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby a dalších hostů slavnostně otevřela nový intermediální pokoj pro centrální a ortopedickou jednotku intenzivní péče.
Letní tábory, tanec i terapie. Nadační fond Albert rozdělil v Jihočeském kraji 400 tisíc korun mezi osm dobročinných projektů
Jihočeský kraj
Nadační fond Albert tento týden ocenil dětské domovy a další organizace, které uspěly v programu Bertík pomáhá 2023. O nejlepších osmi projektech z Jihočeského kraje rozhodli zákazníci místních obchodů Albert.
Jihočeský kraj ocenil medailisty z her X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR
Jihočeský kraj
Medailisty z X. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2023 přijali a ocenili v pondělí 13. února představitelé Jihočeského kraje. Hry se konaly na konci ledna v Královéhradeckém kraji a mladí Jihočeši na nich obsadili v konkurenci sportovců z ostatních 13 krajů a Hlavního města Prahy osmé místo.
První miminko v prachatické nemocnici 2023
Prachatice
Hned na Nový rok, přesně ve 4:07 hodin, přivítala prachatická porodnice první miminko roku 2023. Mamince Valerii Kravčenko z Vlachova Březí se narodila holčička Sofie Hviščová s porodní váhou 2 400 g.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.
Státní veterinární správa z důvodů šíření ptačí chřipky zakazuje venkovní chov drůbeže
Státní veterinární správa z důvodu přibývajících ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky v České republice vyhlašuje mimořádná veterinární opatření s celostátní působností. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů od zítřejšího dne zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Katastrofy

31. března 1475

obrovská hejna kobylek napadla Uhry, Moravu a Polsko. Kobylky způsobily značné škody.

Památky

31. března 1889

byla v Paříži dostavěna Eiffelova věž. Až do roku 1930, kdy byl dostavěn Chrysler Building, byla s výškou 300,65 metrů nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény na vrcholu 324 metrů.

Sport

31. března 1997

odehrál Jaromír Jágr svůj 500.zápas v NHL.